Przejdź do treści

Media o nas

Polskie Radio Katowice

Jesteśmy tu częstym gościem a nasza obecność w programie Zielony Telefon prowadzonym przez redaktora Macieja Bakesa trwa już czwarty rok! Oto niektóre z naszych wypowiedzi na antenie Radia Katowice.

Dzisiaj odkrywcy wybierają się na spacer do jesiennego lasu.
Wraz z Mają Głowacką odkryją co to są GALASY.

Druga część rozmowy na temat syndromu deficytu natury z botanikiem dr. Bogdanem Ogrodnikiem, kolejna relacja z przebiegu akcji pod hasłem „Przyrodnicze Katowice” oraz rozmowa z Henrykiem Mercikiem, wicemarszałkiem województwa śląskiego o rewitalizacji terenów poprzemysłowych.

Dzisiaj w „Sile spokoju” przedstawimy osoby, które zajmują się edukacją ekologiczną, organizują wraz z całymi rodzinami wyprawy do… lasu i tam szukają lekarstwa na dziwactwa współczesnego świata. To dr Maja Głowacka i dr Bogdan Ogrodnik z Pracowni Edukacji Żywej.

Bez wyodrębnionych lekcji i przerw, bez ławek i bez przymusu wkuwania, za to z nauczycielami do których uczniowie mogą zwracać się po imieniu. W całej Polsce powstaje coraz więcej szkół demokratycznych. Na jakich zasadach działają ? Czy to dobry pomysł ? Jakie są argumenty za i przeciw, wobec tych placówek? Goście programu dr Anna Watoła z Wydzialu Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego oraz dr Maja Głowacka i dr Bogdan Ogrodnik z Tyskiej Szkoły Demokratycznej.