Przejdź do treści

Instytut Dziecko – Więź – Natura

Konsultacje

Ożywcza więź dziecka z Naturą zaczyna się od zdrowej więzi dziecka z rodzicami.

Co to jest konsultacja?

To około 50 minutowe spotkanie rodzica (rodziców) z konsultantem, dotyczące wybranego przez rodzica tematu związanego z dzieckiem lub ogólniejszymi rodzicielskimi dylematami (edukacyjnymi, rozwojowymi, wychowawczymi, itd.). W trakcie spotkania wspólnie przyglądamy się sytuacjom, które Was niepokoją ale i temu, co Was cieszy w rozwoju dziecka. Próbujemy zrozumieć trudności i szukamy punktu wyjścia do ich zmiany. Konsultacje są jednorazowe lub, jeśli jest taka potrzeba, odbywają się średnio raz na miesiąc.

Czym konsultacja nie jest

Konsultacja nie jest psychoterapią, choć może polepszyć dobrostan rodzica i dziecka.
Nie jest poradnictwem, chociaż nieraz wspólnie odkrywamy nowe sposoby radzenia sobie z trudnościami.
Nie jest też coachingiem, chociaż jeżeli konsultacji jest więcej, to proces zmiany jest przeze mnie wspierany.
Konsultacja nie jest od stawiania diagnoz czy ocen, jest czasem poświęconym dziecku takiemu jakie jest i rodzicowi, który robi co może, aby zapewnić mu jak najlepsze dzieciństwo.

Ważne o konsultacji

W konsultacji to rodzic jest specjalistą od swoich spraw rodzinnych a konsultant pomaga mu rozjaśnić trudną sytuację i wspiera zmiany. Konsultacje prowadzone są w duchu szacunku dla rodzicielstwa. W sposób, który pozwala rodzicowi czuć się swobodnie i bezpiecznie, uczestnicząc zarazem w poszukiwaniu lepszego rozumienia problemu i nowych pomysłów na jego rozwiązanie lub zmniejszenie jego uciążliwości.

Dlaczego zdecydowałem się zaproponować Wam – rodzicom – konsultacje

Od wielu lat pracuję z rodzinami i rozwijam swoje kompetencje. W pracy konsultacyjnej korzystam z różnych nurtów psychologii humanistycznej, teorii więzi i wywodzącego się z niej podejścia znanego jako rodzicielstwo bliskości. Skończyłem trzy edycje Szkoły Konsultacji dla profesjonalistów Agnieszki Stein oraz kilka szkoleń z zakresu zastosowań teorii przywiązania/więzi prowadzonych przez dr Teresę Jadczak Szumiłło. Jeżeli jest to korzystne dla lepszego rozumienia trudności, korzystam też z mojego filozoficznego zaplecza. Więcej o mnie możecie przeczytać na stronie.

Informacje praktyczne

Konsultacje on-line prowadzę w czwartki w godzinach porannych i popołudniowo-wieczornych. Aby ustalić godzinę spotkania proszę o kontakt e-mailowy na adres: bogrodnik.pez@gmail.com. Koszt 50 minutowej konsultacji wynosi obecnie 100 zł i kwota ta jest przeznaczona na rozwój Pracowni Edukacji Żywej. W przypadku ustalonego terminu konsultacji poproszę o wcześniejszą wpłatę na konto fundacji z dopiskiem „konsultacje” i przesłanie na mój adres potwierdzenia wpłaty. Prześlę wtedy na Państwa adres e-mailowy link do spotkania on-line na platformie MEET.

Konto Fundacji Pracownia Edukacji Żywej: BGŻ o/Mikołów 35 2030 0045 1110 0000 0371 7970

Wczytuję kalendarz...
-
Dostępne
 
-
Zarezerwowano
 
-
Oczekujące