„Pamiętasz jeszcze, jak to było? Kiedy dotykałeś, smakowałeś, wąchałeś. Ziemię. Łąkę. Las. Kiedy byłeś blisko. Kiedy to było naturalne. Co czułeś? Zapraszamy na dwudniowe leśne warsztaty, podczas których spróbujesz to sobie przypomnieć. Znowu poczuć. Smakować las, przeżywać go i przeżywać siebie w nim. Poszukasz odpowiedzi na pytanie, czym jest dla Ciebie Natura, czym była i czy znowu może tym być.

Czy będziesz chciał to zapamiętać? Odbudować tę więź, która kiedyś była? Poszukamy sposobów, jak to zrobić. Jak znaleźć w swoim życiu tu i teraz a także w swoich planach Przyrodę. Jak znaleźć dla niej czas. Jak ją kontemplować, przeżywać, włączyć w swoje życie. W życie najbliższych.

Kiedyś byliśmy blisko Natury, żyliśmy zgodnie z jej rytmami i mieliśmy w sobie spokój. Dziś – jesteśmy daleko, niektórzy już nawet nie pamiętają zapachu wilgotnej ściółki czy powietrza po burzy – a co dopiero spokoju, który w nich mieszkał. Zachorowaliśmy na niepamiętanie Przyrody i naszego z nią związku. Czasem czujemy tęsknotę, jakiś brak, gdzieś byśmy przystanęli – ale nie wiemy gdzie. Czy to tęsknota za naszym Źródłem? Za połączeniem, dopełnieniem, jednością? Czy cierpimy z powodu oddzielenia, czy to sprawia, że czujemy osamotnienie?”

Dla kogo: zorganizowane grupy dorosłych osób (10-12 osób). Osoby indywidualne zainteresowane zajęciami prosimy o kontakt (mglowacka.pez@gmail.com); w momencie zebrania się większej grupy ustalimy termin i miejsce spotkania.

Gdzie: teren do ustalenia (cenny przyrodniczo obszar w aglomeracji górnośląskiej, w Beskidach albo na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej)

Jak długo: 16 godzin zegarowych (2 dni pod rząd)

Odpłatność: 100 zł/osobę

Jeżeli grupa zdecyduje się na dwudniowy wyjazd, koszty pobytu pokrywa każdy uczestnik indywidualnie.