W miejscach, które proponujemy do realizacji warsztatów, panuje przyroda – bogata w gatunki, dźwięki i zapachy. Pomimo, że czasami są to tereny mocno w przeszłości przekształcone przez człowieka. Tylko wyjątkowo,  w szczególnych przypadkach prowadzimy zajęcia w rezerwatach przyrody, gdyż są to obszary szczególnie chronione przed ingerencją człowieka i takimi powinny pozostać (chyba, że chodzi o zabiegi czynnej ochrony przyrody). Dlatego proponujemy miejsca, w których nie musimy uczestnikom ograniczać kontaktu z przyrodą (oczywiście przy zachowaniu zasad nie szkodzenia i nie krzywdzenia).

Wciąż szukamy ciekawych terenów do prowadzenia edukacji terenowej i ich lista będzie się zwiększać. Jeśli znacie Państwo takie miejsca – prosimy o kontakt. Prócz wyżej wymienionych cech, teren powinien charakteryzować się również dostępnością (tzn. bliskością przystanku środków komunikacji publicznej lub możliwością dojazdu autokarem i bliskością parkingu) a zarazem oddaleniem od dźwięków miasta. Interesują nas także miejsca dostępne dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Możliwa jest również realizacja zajęć w miejscach innych niż te, które proponujemy a które znajdują się blisko szkoły lub przedszkola. Prosimy o kontakt w celu uzgodnienia warunków realizacji warsztatów.