Polskie Radio Katowice

Jesteśmy tu częstym gościem a nasza obecność w programie Zielony Telefon prowadzonym przez redaktora Macieja Bakesa trwa już czwarty rok! Oto niektóre z naszych wypowiedzi na antenie Radia Katowice;

Dzisiaj odkrywcy wybierają się na spacer do jesiennego lasu.
Wraz z Mają Głowacką odkryją co to są GALASY.

https://www.radio.katowice.pl/zobacz,32989,Co-to-sa-Galasy.html

Druga część rozmowy na temat syndromu deficytu natury z botanikiem dr. Bogdanem Ogrodnikiem, kolejna relacja z przebiegu akcji pod hasłem „Przyrodnicze Katowice” oraz rozmowa z Henrykiem Mercikiem, wicemarszałkiem województwa śląskiego o rewitalizacji terenów poprzemysłowych.

https://www.radio.katowice.pl/zobacz,19380,Syndrom-deficytu-natury.html

Dzisiaj w „Sile spokoju” przedstawimy osoby, które zajmują się edukacją ekologiczną, organizują wraz z całymi rodzinami wyprawy do… lasu i tam szukają lekarstwa na dziwactwa współczesnego świata. To dr Maja Głowacka i dr Bogdan Ogrodnik z Pracowni Edukacji Żywej.

https://www.radio.katowice.pl/zobacz,44476,Edukacja-lesna.html

Bez wyodrębnionych lekcji i przerw, bez ławek i bez przymusu wkuwania, za to z nauczycielami do których uczniowie mogą zwracać się po imieniu. W całej Polsce powstaje coraz więcej szkół demokratycznych. Na jakich zasadach działają ? Czy to dobry pomysł ? Jakie są argumenty za i przeciw, wobec tych placówek? Goście programu dr Anna Watoła z Wydzialu Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego oraz dr Maja Głowacka i dr Bogdan Ogrodnik z Tyskiej Szkoły Demokratycznej.

https://www.radio.katowice.pl/zobacz,27234,Szkola-demokratyczna-.html

 

MEDIA O NAS