Drugi raz w życiu… w lesie

BY IN Styczeń 2015 Możliwość komentowania Drugi raz w życiu… w lesie została wyłączona

Błyszczące oczy, zaognione policzki, kieszenie wypchane skarbami – szyszkami oskubanymi przez wiewiórkę, żołędziami, kawałkami mchu. Ile radości! Ile emocji!
Ile dobrej energii las przekazał tym dzieciom w ciągu kilkudziesięciu minut. My mu tylko trochę pomogliśmy…
– Ale dzisiaj miałem super dzień!
– Dlaczego?
– Bo byłem drugi raz w lesie…
Wierzymy, że gdyby rodzice i nauczyciele widzieli te dzieci w czasie zajęć w lesie i później, w drodze do szkoły czy przedszkola, już nie słuchalibyśmy takich dialogów.
Gdyby wszyscy rodzice i nauczyciele znali skutki Syndromu Deficytu Natury – pokonaliby różne przeszkody codziennego życia (zmęczenie, dodatkowe obowiązki, szef wymagający pracy po godzinach, brak odpowiedniego ubrania, lęk przed złamaną nogą i tak dalej i tak dalej), byle dzieci bywały jak najczęściej w lesie. W górach. Nad jeziorem. Na łące.
Wszyscy tego chcemy. Żeby nasze dzieci były szczęśliwe, zdrowe, żywiołowe i pełne radości – ale i potrafiły się skupić, kiedy trzeba. Żeby jak najrzadziej widywały lekarzy. Żeby odkrywały swoje zainteresowania i pasje. Bycie jak najczęściej blisko przyrody, w osobistej z nią relacji – to pierwszy krok do tego. Kto wie, czy nie podstawowy…

Comments are closed.